עיסוי אירוטי

מהו עיסוי?

ישנם מספר סוגי עיסוי המתמקדים בחלקים שונים בגוף או בגישות ריפוי. עיסוי הוא תרגול של שפשוף ולישה של הגוף באמצעות הידיים. במהלך עיסוי, מטפל בעיסוי יפעיל לחץ עדין או חזק על השרירים והמפרקים של הגוף כדי להקל על הכאב והמתח. מטפל בעיסוי הוא אדם שהוכשר במתן עיסויים.

עיסוי אירוטי

המשך לקרוא כדי ללמוד על סוגי העיסוי השונים ואיזה סוג עשוי להתאים לך.

 1. עיסוי שוודי
  עיסוי שוודי הוא סוג עדין של עיסוי גוף מלא, אידיאלי להפגת מתחים

חדשים בעיסוי
יש הרבה מתח
רגישים למגע
זה יכול לעזור לשחרר קשרי שרירים , וזה גם בחירה טובה כאשר אתה רוצה להירגע לחלוטין במהלך עיסוי.

עבור העיסוי הזה, תסיר את הבגדים שלך, אם כי תוכל לבחור להשאיר את התחתונים שלך. אתה תהיה מכוסה בסדין בשכיבה על שולחן העיסוי. המטפל בעיסוי יעביר את הסדין כדי לחשוף אזורים שהם עובדים עליהם באופן פעיל.

המטפל בעיסוי ישתמש בשילוב של:

לִישָׁה
משיכות ארוכות וזורמות לכיוון הלב
תנועות מעגליות עמוקות
רטט והקשה
טכניקות תנועת מפרקים פסיביות
בדרך כלל עיסוי שוודי יימשך 60-90 דקות.

סיכום:
בחר עיסוי שוודי להרפיה או ניהול כאבים קלים.
סוג זה של עיסוי טוב גם לאנשים חדשים בעיסוי.

 1. עיסוי באבנים חמות
  עיסוי באבנים חמות הוא הטוב ביותר עבור אנשים הסובלים מכאבי שרירים ומתחים או שפשוט רוצים להירגע. סוג זה של עיסוי טיפולי דומה לעיסוי שוודי, רק המטפל בעיסוי משתמש באבנים מחוממות במקום או בנוסף לידיים. זה מקל על מתח השרירים, משפר את זרימת הדם ומקל על כאבים על ידי שימוש באבנים מחוממות. עיסוי באבנים חמות עשוי לעזור:

להקל על מתח השרירים
לשפר את זרימת הדם
להקל על הכאב
לקדם הרפיה
לשחרר לחצים
במהלך עיסוי באבנים חמות, אבנים מחוממות מונחות על אזורים שונים מסביב לכל הגוף. המטפל שלך עשוי להחזיק אבן בזמן שהוא מעסה חלקים שונים בגופך באמצעות טכניקות עיסוי שוודי תוך שימוש בלחץ עדין. לפעמים משתמשים גם באבנים קרות.

אתה לא לובש בגדים לעיסוי באבנים חמות אלא אם כן תרגיש נוח יותר ללבוש את התחתונים שלך. אתה תהיה מכוסה בסדין. בדרך כלל העיסוי הוא 90 דקות.

סיכום:
עיסוי באבנים חמות עשוי להקל על מתח שרירים יותר מאשר עיסוי שוודי בגלל תוספת החום.
סוג זה של עיסוי בדרך כלל יקר יותר מעיסוי שוודי.

 1. עיסוי ארומתרפי
  עיסויים ארומתרפיים הם הטובים ביותר עבור אנשים שרוצים לקבל מרכיב ריפוי רגשי בעיסוי שלהם. סוג זה של עיסוי יכול לעזור:

להגביר את מצב הרוח שלך
להפחית מתח וחרדה
להפחית את הסימפטומים של דיכאון
להקל על מתח השרירים
להקל על הכאב
עיסויים ארומתרפיים משלבים לחץ רך ועדין עם שימוש בשמנים אתריים . המטפל בעיסוי שלך יחליט בדרך כלל באילו שמנים אתריים להשתמש, אבל אתה יכול ליידע אותם אם יש לך העדפה. שמנים אתריים מדוללים לפני מריחתם על העור.

במהלך העיסוי תקבלו עיסוי גוף מלא תוך שאיפת שמנים אתריים דרך מפזר וספיגתם דרך העור. לפעמים עיסוי ארומתרפי יתמקד רק בגב, בכתפיים ובראש. אתה לא תלבש שום לבוש מלבד תחתונים, וזה אופציונלי.

עיסוי ארומתרפי הוא 60-90 דקות.

סיכום:
ארומתרפיה משלבת את המגע העדין של העיסוי השוודי עם תוספת של שמנים אתריים.
אל תשתמש בסוג זה של עיסוי אם אתה רגיש לריח או לשמנים אתריים.

 1. עיסוי רקמות עמוק
  עיסוי רקמות עמוק משתמש יותר בלחץ מאשר עיסוי שוודי. זוהי אפשרות טובה אם יש לך בעיות שרירים כרוניות, כגון כאב, פציעה או חוסר איזון. זה יכול לעזור להקל על שרירים תפוסים, כאבי שרירים כרוניים וחרדה.

במהלך עיסוי רקמות עמוק, המטפל שלך ישתמש בתנועות איטיות ובלחץ אצבע עמוק כדי להפיג את המתח מהשכבות העמוקות ביותר של השרירים ורקמות החיבור שלך. אתה יכול להיות עירום במהלך העיסוי הזה או ללבוש תחתונים.

העיסוי יימשך 60-90 דקות.

בעוד שרקמות עמוקות עשויות להיות אינטנסיביות יותר, אינך אמור להרגיש כאב או כאב.

סיכום:
עיסוי רקמות עמוק הוא אפשרות טובה אם יש לך מתח שרירים רב או כאב כרוני.
הימנע מעיסוי מסוג זה אם אתה רגיש מדי ללחץ.

 1. עיסוי ספורטיבי
  עיסוי ספורט הוא אופציה טובה אם יש לך פציעה חוזרת ונשנית בשריר, כמו מה שאתה עלול לקבל ממשחק ספורט. זוהי גם אפשרות טובה אם אתה נוטה לפציעות מכיוון שניתן להשתמש בה כדי לסייע במניעת פציעות ספורט. אתה יכול גם להשתמש בעיסוי ספורט כדי להגביר את הגמישות והביצועים. בנוסף, ניתן להשתמש בעיסוי ספורט כדי להקל על כאבים, חרדות ומתח שרירים.

עיסוי ספורטיבי יכול להיעשות כעיסוי גוף מלא או שהמטפל בעיסוי עשוי להתמקד בחלקי הגוף הזקוקים לתשומת לב רבה ביותר. לחץ עמוק עשוי להתחלף עם משיכות מרגיעות בהתאם לצרכים שלך.

אתה יכול לקבל עיסוי ספורט בלבוש או עירום. אם אתה מעדיף ללבוש בגדים, וודא שהוא דק, משוחרר ומאפשר למטפל גישה לשרירים שלך. מכנסיים קצרים רפויים וגופייה הן אפשרויות.

העיסוי יימשך 60-90 דקות.

סיכום:
עיסוי ספורט הוא אפשרות טובה אם יש לך פציעה משימוש חוזר בשרירים.
סוג זה של עיסוי עשוי גם לסייע בשיפור הגמישות וביצועי הספורט, ולהפחית את הסיכון לפציעה.

 1. עיסוי נקודת טריגר
  עיסויי טריגר פוינט מתאימים ביותר לאנשים שיש להם פציעות, כאבים כרוניים או בעיה או מצב ספציפי. לפעמים אזורי הידוק ברקמות השריר, הידועים כנקודות טריגר , עלולים לגרום לכאב בחלקים אחרים של הגוף. על ידי התמקדות בהקלה על נקודות טריגר, סוג זה של עיסוי יכול להפחית את הכאב.

עיסוי טריגר פוינט עושה שימוש בתנועות רחבות וזורמות שהן עדינות ומרגיעות בשילוב עם לחץ חזק יותר ועמוק יותר. העיסוי יכלול עבודה על כל הגוף שלך, אם כי המטפל שלך יתמקד באזורים ספציפיים בגופך שיש לשחרר. ניתן ללבוש בגדים קלים לעיסוי או להתפשט באופן מלא או חלקי.

סוג זה של עיסוי יימשך בדרך כלל 60-90 דקות.

סיכום:
עיסוי נקודת טריגר יכול לעזור לך לנהל כאב כרוני.
לבשו בגדים קלים עבור סוג זה של עיסוי.

 1. רפלקסולוגיה
  רפלקסולוגיה היא הטובה ביותר עבור אנשים המחפשים להירגע או לשחזר את רמות האנרגיה הטבעיות שלהם. זו גם אפשרות טובה אם לא נוח לך שנוגעים בו בכל הגוף. רפלקסולוגיה משתמשת בלחץ עדין למיצוק על נקודות לחץ שונות של הרגליים , הידיים והאוזניים. אתה יכול ללבוש בגדים רפויים ונוחים המאפשרים גישה לרגליים.

עיסוי רפלקסולוגיה נמשך 30-60 דקות.

סיכום:
רפלקסולוגיה מתמקדת בנקודות לחץ בכפות הרגליים, הידיים והאוזניים.
זוהי אפשרות טובה אם לא נוח לך שנוגעים בו בכל הגוף. אתה יכול גם להיות לבוש מלא במהלך סוג זה של עיסוי.

 1. עיסוי שיאצו
  עיסוי שיאצו מתאים לאנשים שרוצים להרגיש רגועים ולהפיג מתחים, כאבים ומתחים. זהו סוג יפני של עיסוי ש:

מקדם רוגע ורגיעה רגשית ופיזית
עוזר להקל על מתח, חרדה ודיכאון
עשוי להקל על כאבי ראש
מפחית מתח בשרירים
עיסוי שיאצו פועל על כל הגוף, אך המטפל שלך עשוי להתמקד באזורים בגופך הזקוקים לתשומת לב נוספת. במהלך העיסוי, המטפל שלך ישתמש בידיים, בכפות הידיים ובאגודלים כדי לעסות נקודות מסוימות בגופך. נעשה שימוש בלחץ פועם או קצבי. אתה יכול להיות לבוש מלא במהלך העיסוי הזה.

עיסויי שיאצו נמשכים בדרך כלל 60-90 דקות.

סיכום:
שיאצו היא אפשרות טובה אם אתם מחפשים עיסוי מרגיע. זה עשוי גם לעזור לשחרר מתח קל.
אתה יכול להיות לבוש מלא במהלך סוג זה של עיסוי.

 1. עיסוי תאילנדי
  עיסוי תאילנדי הוא הטוב ביותר עבור אנשים שרוצים צורה פעילה יותר של עיסוי ורוצים להפחית ולהקל על כאבים ומתח. זה יכול גם לעזור לשפר:

גְמִישׁוּת
מחזור
רמות אנרגיה
עיסוי תאילנדי עובד על כל הגוף באמצעות רצף של תנועות הדומות למתיחות יוגיות. המטפל שלך ישתמש בכפות הידיים והאצבעות כדי להפעיל לחץ חזק על גופך. אתה גם תימתח ותעוות לתנוחות שונות. אתה יכול ללבוש בגדים רפויים ונוחים במהלך העיסוי.

עיסוי תאילנדי נמשך 60-90 דקות.

סיכום:
עיסוי תאילנדי פעיל יותר מצורות עיסוי אחרות, והמטפל ימתח את גופך בנוסף לעיסוי.
זהו סוג נוסף של עיסוי שבו אתה נשאר בלבוש מלא.

 1. עיסוי טרום לידתי
  עיסוי טרום לידתי יכול להיות דרך בטוחה עבור נשים לקבל עיסוי במהלך ההריון. זה יכול לעזור להפחית כאבי גוף בהריון, להפחית מתח, ולהקל על מתח שרירים. ניתן לקבל עיסוי בכל עת במהלך ההריון. עם זאת, מתקנים רבים, במיוחד בארצות הברית, אינם מציעים עיסויים לנשים בשליש הראשון שלהן בשל הסיכון להפלה במהלך תקופה זו.

עיסוי טרום לידתי משתמש בלחץ מתון הדומה לעיסוי שוודי. המטפל יתמקד באזורים כמו הגב התחתון, הירכיים והרגליים. אתה יכול להתפשט באופן מלא או חלקי בהתאם לרמת הנוחות שלך. במהלך העיסוי, תשכב על הצד או על שולחן מעוצב במיוחד עם גזרה לבטן. אם סבלת מכאבים בשוקיים או בחלקים אחרים של הרגל, פנה לרופא לפני שעושים עיסוי.

העיסוי יימשך 45-60 דקות.

סיכום:
עיסוי טרום לידתי הוא אופציה טובה לנשים בהריון.
סוג זה של עיסוי מתמקד בלחץ עדין והוא טוב להרפיה ולהקלה קלה של מתחים.

 1. עיסוי זוגי
  עיסוי זוגי הוא עיסוי שעושים עם בן/בת הזוג, חבר או בן משפחה באותו חדר. הוא מביא את כל היתרונות של עיסוי רגיל ולפעמים מספק לכם גישה לג'קוזי, סאונות ומתקנים נוספים של הספא. טיפולים אחרים כגון פדיקור, טיפולי פנים וקרצוף גוף מוצעים לעיתים כחלק מחבילה.

בדרך כלל תוכלו לבחור איזה סוג של עיסוי תרצו לקבל, ואתם ובן זוגכם יכולים לקבל כל אחד סוג אחר של עיסוי בהתאם להעדפות שלכם ולהיצע בספא. בן הזוג שלך ואתה נהיה על שולחנות זה לצד זה, ולכל אחד יהיה מטפל משלך שיעבוד על הגוף שלך. אתה יכול לדבר במהלך העיסוי אם תרצה.

סיכום:
עיסוי זוגי הוא עיסוי שעושים בחדר משותף עם חבר, בן זוג או בן משפחה.
בדרך כלל אתה יכול לבחור מתוך מגוון סוגי עיסויים לביצוע במהלך הפגישה שלך. עיסויים שוודיים ואבנים חמות מוצעים בדרך כלל כאופציה במהלך עיסוי זוגי.

 1. עיסוי כיסא
  עיסוי כיסא הוא הטוב ביותר עבור אנשים שרוצים עיסוי מהיר המתמקד בצוואר, בכתפיים ובגב. עיסוי כיסא יכול להיות גם דרך להכיר לך עיסוי אם מעולם לא עשית כזה בעבר. עיסוי כיסא גם עוזר להפיג מתחים ולקדם הרפיה. סוג זה של עיסוי משתמש בלחץ קל עד בינוני.

במהלך העיסוי תישאר בלבוש מלא ותשב על כיסא שעוצב במיוחד. אתה תפשפש את הכיסא כך שהחזה שלך יידחף לתוך גב הכיסא, מה שיאפשר למטפל לעיסוי לקבל גישה לגב שלך.

עיסויים אלו הם בדרך כלל 10-30 דקות.

סיכום:
עיסוי כיסא הוא אופציה מצוינת אם אתה קצר בזמן.
סוג זה של עיסוי הוא גם אפשרות טובה אם אתה חדש בעיסוי.
איך למצוא מטפל בעיסוי
ניתן לקבל המלצה אישית על מטפל בעיסוי מרופא, מחבר או ממדריך מקוון . או שאתה יכול להזמין כמה עיסויים עם מטפלים שונים כדי לראות איזה מהם אתה מעדיף. ודא שזה מישהו שאתה מרגיש איתו בנוח כדי שתוכל להירגע לחלוטין.

ודא שהמטפל בעיסוי שלך מיומן כראוי ויש לו תעודות ורישיונות מדינה עדכניים. ייתכן שתרצה לנהל שיחה קצרה עם המטפל שלך לפני תחילת הפגישות שלך כדי שתוכל לתקשר את הציפיות שלך ולשאול שאלות רלוונטיות.

כמה עולה עיסוי?
המחירים משתנים מאוד עבור עיסויים בארצות הברית. עיסוי של שעה הוא בדרך כלל $50-$150. רוב המטפלים יצפו לטיפ של 15-20 אחוז נוסף על כך. עם זאת, מקומות מסוימים אינם מקבלים תודות.

ארומתרפיה, אבנים חמות ועיסויים טרום לידתיים נוטים להיות יקרים יותר מעיסויים רגילים. בהתאם למקום, עיסויים מיוחדים כמו רקמות עמוק, תאילנדי או עיסוי ספורט עשויים לעלות קצת יותר.

אתה יכול לבדוק בבית ספר לעיסוי באזור שלך או למצוא מטפל בעיסוי שעובד בבית אם אתה רוצה למצוא עיסויים במחיר סביר יותר.

הביטוח מכסה לפעמים טיפול בעיסוי אם אתה יכול להראות שהוא משמש לטיפול במצב רפואי. לפעמים חברות הביטוח יכסו טיפול בעיסוי אם זה חלק מטיפול כירופרקטי.